Четвер, 13/05/2021, 17:52
Вітаю Вас Гість | RSS

Часлівецька школа-інтернат

Меню сайту
Форма входу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
ПедПРЕСА

Наш шкільний музей

Наш музей створено у 2003 році. Керівником музею є Ворожильник Марія Михайлівна. Музей зареєстрований наказом управління освіти і науки облдержадміністрації від 03.03.2003р.№ 528. Реєстраційний № 06-08. Загальна кількість експонатів 120.

 А тепер розкажемо про сам музей. Тут експонуються різні речі. Музей має три експозиційні відділи: старовинні речі, народні костюми, ткацтво та сучасна вишивка.Старовинні речі майже вийшли із вжитку. Тому ними вже не користуються, а віддають у музей як пам'ятку матеріальної та духовної культури минулого Закарпаття. Речі, які тут зібрані, збиралися з навколишніх сіл Часлівці, Довге Поле, Коритняни. Вони повністю відтворюють той ритм життя, яким займалися в минулому люди на Закарпатті, а саме : землеробство, ткацтво, виготовлення домашнього полотна та інше. Можна проводити окремо тематичну екскурсію по ткацтву, землеробству. Розповісти про експонати на стіні. Не менш цікавим є стародавна вишивка. Ось подивіться на народні костюми, старі скатертини, рушники. На Закарпатті кожна господиня вміла ткати полотно, покровці. Потім з полотна шити одяг, вишивати його(був святковий і буденний).Всі скатерті, домашні рушники і обруси (портята) готувала господиня сама і дівчат своїх навчала. Традиції передавалися з покоління в покоління і збереглися до наших днів. Наприклад вишиваний рушник використовують на весіллі; на пасху на освячений кошик теж ставлять гарну вишиту салфетку та інш. Правда, одяг із домашнього полотна вже не шиють і не одягають, а зберігають як пам'ятку від бабусі. Поряд із старовинною вишивкою експонується сучасна вишивка. Ці речі вишиті в основному учнями нашої школи. Отже, традиція вишивати збереглася навіть в нашій школі. Діти люблять вишивати, в'язати, робити « макраме».Музей наш невеликий, всього 18 м, але цікаво й корисного багато для того, щоб учні знали про минуле і могли порівняти його із сучасним.

 

 

 

 

 

 


   

 

 

 

      

 

  

 

 

А тут можна подивитись презентацію нашого шкільного музею:

 

Пошук
КАЛЕНДАР
Українське ділове мовлення. Календар свят
Корисні сайти
Українські пісні [Довідник] для вчителів Від свята до свята! "Весела Абетка" — Для дітей України Освітній портал MyReferatik Українські традиції Освітній портал talschool-music kazka.in.ua - Українська казка Методичний портал | Про проект Коллекция минусовок в Интернете!
Ноты - детям Бібліотека української літератури: книги, біографії, реферати, твори Зображення Сайт учителя інформатики Бройченка А.Г.
Презентації для дітей
КРИНИЧКА
Курси, вебінари, олімпіади. Портал Всеосвіта.
Новини Освіта.UA

Copyright MyCorp © 2021